Про проект

Головним завданням цього проекту є створення уніфікованої бази даних колекцій іудаїки в Україні.

Цей проект носить назву «Створення загальної бази даних колекцій іудаїки в музеях України».

Проект здійснюється з метою збереження та популяризації єврейської культурної спадщини України, як невід’ємної частини українського та світового культурного надбання, відродження наукового інтересу до історії та культури євреїв України, налагодження співпраці між українськими музеями та їх контактів із зарубіжними інституцями, впровадження новітніх технологій у музейних простір України.

Проект також присвячений таким глобальним цілям як гармонізація українсько-єврейських відносин, дослідження взаємопроникнення української та єврейської культур, збереження історичної пам’яті Української Держави та сприяння її розбудові.

Ініціатором та організатором проекту є Науковий центр іудаїки та єврейського мистецтва ім. Фаїни Петрякової. Науковий центр іудаїки та єврейського мистецтва ім. Фаїни Петрякової є незалежною освітньою і культурно-мистецькою неприбутковою організацією, створеною з метою збереження минулого та сприяння майбутньому єврейської культури в Україні та за її межами, підвищення рівня обізнаності та поваги серед громадськості по відношенню до єврейської культури, що включає численні історичні місця, безліч музейних та архівних предметів та артефактів. Ми хочемо привернути увагу громадськості до проблем зруйнованих синагог, загублених єврейських цвинтарів та масових поховань жертв Голокосту, які повинні бути правильно задокументовані, досліджені, вшановані та увічнені для того аби віддати належне залишкам багатовікової культури місцевої української єврейської громади.

В рамках цього проекту Науковий центр ім. Фаїни Петрякової розробляє сучасний інтернет-ресурс та надає методологічну підтримку для впорядкування, дослідження та популяризації предметів єврейської історико-культурної спадщини у співпраці з музейними установами України усіх рівнів та форм власності.

Мейлах Шейхет,
Директор Центру