Бахмацький історичний музей

Повна адреса: вул. Б. Хмельницького,21, м. Бахмач, Чернігівська обл., 16500 Україна
Директор установи: Стрикун Тетяна Миколаївна
Email: brhm@ukr.net
Телефон: 04635 213 19

Бахмацький історичний музей було засновано 4 серпня 1960 року в с. Бахмачі на основі приватної колекції Миколи Гнатовича Яременка, який і був директором музею впродовж понад 20 років. У 1988 році на базі збірки народного музею с. Бахмача виник Бахмацький історичний музей (у м. Бахмачі). Його дерев'яне приміщення відноситься до кінця XIX ст. Експозиція музею (від найдавніших часів до Великої Вітчизняної війни) знаходиться у 5 залах, 4 зали - виставкові. Фондова колекція становить 7970 предметів основного і 10237 предметів науково-допоміжного фондів.

В останні роки в експозиції дістали відображення раніше замовчувані теми: Батурин як гетьманська столиця, дворянські маєтки, Біловезька німецька колонія, голод 1932-1933рр., політичні репресії 1937-1938рр., долі остарбайтерів і наших військовополонених під час Великої Вітчизняної війни та в післявоєнні роки, релігійне життя на Бахмаччині.

Колекція музею постійно поповнюється цікавими предметами побуту минулого, про що свідчить зал «Українська хата» та вишиті українські рушники і народний одяг. Музей збирає кераміку ХІХ-ХХІ ст., меблі XIX- поч. XX ст., які частково знаходять місце і в експозиції. В музейній збірці - живописні роботи Г.Г. Яременка (закінчив Петербурзьку академію мистецтв у 1904 році), невідомих авторів XIX ст. (наприклад, «Торговці-евреї»), народні картини XX ст., роботи заслуженого художника України М.Ф. Сліпченка, інших українських та російських художників.

Фонд музею по категоріях